Projekty na kterých spolupracuji nebo jsem spolupracoval

Reference

V  létě 2014 jsem  Iva Jelínka požádala o sadu fotografií, které by představily prostory naší základní školy, zejména prostřednictvím internetových stránek a facebooku.
Prvním překvapením pro mne bylo, s jakou zodpovědností k tomuto úkolu přistupoval, kolik času mu věnoval - obdivovala jsem jeho trpělivost, když procházel budovou i jejím okolím a pečlivě vybíral nejzajímavější místa a záběry. Druhým překvapením pak byla jeho autocenzura, která pro mne jako laika byla až nepochopitelná.
Výsledkem je ovšem soubor neobyčejných fotografií, které poeticky vystihují atmosféru staré školní budovy, která slouží svému účelu více než 160 let, její zvláštní kombinaci starého s novým - vybavení  moderní technikou i láskyplné domácké útulnosti.

PaedDr. Dana Oplová, ředitelka Základní školy Horní Kruty, okres Kolín

Měla jsem to štěstí, že se Ivo stal součástí kruhu mých nejbližších a byl součástí našeho, v počtu svatebčanů malého, ovšem ve významu dvou zamilovaných duší a jejich nejbližších velikého dne.

Přiznám se, že zprvu jsem vnímala trošku znepokojení, co se fotografií týče, jelikož měl ten den Ivo zrovna zdravotní potíže. Druhá vlna znepokojení nastala když nám Ivo fotografie po kouskách posílal a náhle zavelel .... "tak a to je všechno."  "Cože?! Všechno! A tenhle a tamten moment nemáš? :(" nenasytně jsem dychtila po dalších fotografiích. Než jsem si uvědomila (a netrvalo to zrovna krátce), že to není o kvantitě, že není potřeba mít zdokumentovanou každou minutu a každou pózu....však to také nebyla žádná póza, ta naše veselka. ;)

Nejraději mám fotografie, které zachycují emoce a okamžik, aniž by o nich hlavní aktér věděl, jsou autentické, lze se do nich vnořit pohledem a znovu si daný okamžik prožít. Myslím, že Ivo má úžasný "čich" pro detail, portrét a zachycení atmosféry, kterou skvěle podtrhuje následným zpracováním. A to, že nám dodal foky v takové kvalitě, že jsme si z nich mohli udělat obrazy, požitek z nich jenom umocňuje :-) Vřelé díky!

Ing. Jana Ondo, Praha 

Někdy v roce 2014 se mě kamarád Ivo Jelínek zeptal, zda bych neměla zájem se od něj nechat vyfotografovat. No, otázka zněla: "Já? Tak to bude hrůza!" Odpověděla jsem klasickým "Uvidíme". Občas jsem si na to vzpomněla a snažila se vymyslet něco zajímavého, aby nás to oba bavilo. Nakonec jsme se domluvili na listopad. Měla jsem trochu obavy, jak se mu bude líbit místo a to, co jsem vymyslela. Nakonec vše dobře dopadlo, ani jsem nečekala, že vznikne taková skvělá sada fotografií trochu ve stylu Jane Bondové. Při fotografování mi chybí, když mi fotograf neřekne, že nějaký postoj vypadá divně, ať dám ruku jinak apod. Ivo toto úplně v klidu řekne, poradí, a řekla bych, že jsme se i docela nasmáli. Těším se na naši další spolupráci.

Mgr. Lucie Kovářová, Dvůr Králové nad Labem

V zimním období roku 2015 jsme se domluvili s Ivem na nafocení několika fotek v přírodě. Těšila jsem se, protože vím, že ho focení baví a výsledné fotky jsou dokonalé.. Ivo mi nechal úplnou volnost ve výběru oblečení. Focení probíhalo skvěle, nebotˇ jsme se vzájemně doplňovali ve výběru míst a poz. Vše bylo přirozené, nenucené a báječně jsme se u toho pobavili. Musím podotknout, že Ivo je precizní a potrpí si na detaily. Díky jeho fotkám jsem dostala nabídky na hostesing, modeling, a také možnost nafotit kolekce pro jeden modni obchod. Výsledné fotky obdivovali i mí přátelé. Jsem velmi spokojená. Těším se na další focení. Vřele doporučuji.                                                                                                  

Bc. Martina Zemanová, Hradec Králové

Ivo fotil náš svatební den (květen 2015) - obřad a poobřadní skupinové i novomanželské fotografie. Dokáže fotkami zachytit okamžik jaký je a tím o něm mnohé vypovědět. Vybírá si situace, které se mu líbí, a proto, když má volnou ruku, umí zobrazit sílu a krásu momentu (kompozičně i foceným předmětem). Pokud může pracovat volně, svobodně si volit vše, co k focení patří, je to na jeho práci vidět. Děkuju mu moc za fotografie, které díky němu máme. Často si je prohlížíme a těší nás.

Lenka Hronková